ИВАНОВ ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Денес ќе му го врачи мандатот на Заев

  • May 17, 2017
  • Коментари

Претседателот  Ѓорге Иванов денеска ќе го врачи мандатот за состав на новата Влада на Република Македонија на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

1C466631-E198-4523-BEE1-944C23AFEBDD_w1023_r1_s

Според официјалното соопштение од Кабинетот на Иванов, врачувањето ќе биде во 12 часот.

Претходно «
Следно »