December 9, 2021, 7:15 am

Иван Јорданов дeнecкa oфициjaлно ја пpeземa фyнкциjaтa гpaдoнaчaлник нa Oпштинa Штип

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новоизбраниот градоначалник на Општина Штип, Иван Јорданов денеска официјално ќе ја преземе функцијата.

Според најавите, Јорданов напладне ќе го добие Уверението од страна на Општинска Изборна Комисија, а во 12:30 часот ќе се изврши примопредавањето на функцијата во Кабинетот на Градоначалник на Општина Штип.

Претходно Јорданов ќе присуствува на литургија во црква Успение на Пресвета Богородица во Ново Село, а потоа ќе пешачи од Ново Село до Општина Штип со неговиот тим.

Latest News

(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“ Од Министерството за внатрешни работи...

More Articles Like This