December 4, 2020, 6:22 am

ИВИЦА ДАЧИЌ ЈА ПЕЕШЕ ,,О СОЛЕ МИО“ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ВУЧИЌ

Поврзано

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа...

Вyчиќ: До мapт ќе пpиcтигнaт 350.000 вakцини

„Апсолутно сум сигурен дека ќе го победиме коронавирусот, иако ужасните денови се зад нас, а пред нас претстојат неколку...

Европската комисија ја тyжи Бугарија порaди зaгaдeниот воздух

Европската комисија објави дека ќе поднесе тужба пред Судот на правдата на ЕУ против Бугарија затоа што земјата не...
- Advertisement -

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ на ручекот по инаугурацијата на претседателот Вучиќ на високите странски гости им ја пееше ,,О соле мио“.

Аматерската снимка ги преплави социјалните мрежи и медиумите. Првпат јавно пејачките склоности Дачиќ ги покажа во 2012 кога во Брисел ја пееше ,,Милјацка“.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This