ИВОР МИЦКОВСКИ: Станавте неодговорни кога политички одлучивте дека е се готово

Поврзано

Боки 13 пoднeсe уште 30 кpивични пpијaви против функционери на влacтa, следуваат уште повеќе

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски продолжи со поднесување кривични пријави во скопското обвинителство поврзани со предметите „Рекет“ и...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото...

Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на...

Ивор Мицковски реагираше на социјалните мрежи за справувањето со здравствената криза.

Одамна не гледам повеќе поента Филипче да држи пресови.

Се разбира, он е политички октроиран на таа позиција и среќа што е лекар и тоа одличен.

Но, пресовиве и проблематиката одамна излегоа од здравственото, научното и објективното и забегаа во партиското, политичкото и арбитрарното.

И Филипче да беше искрен тоа ќе го признаеше, и верувам дека оваа состојба не може, а да не му тежи како доктор, како министер, па и како политичар кој доживеа најголем рејтинг во историја, а беше срушен од „неговите“.

Така да, сега ставете на прес некој педагог или некој од вашите ПР мајстори, пошто ова е веќе тажно за гледање, вакво правдање, бегање од реалноста и тонење во префрлувања на вината.

Да тргнеш вака добро како што тргнавте, да добиеш пофалби од широката јавност, и потоа вака да ја сјебеш работата, е тоа не го може секој и тоа е пострашно од некој што на почетокот бил неодговорен.

Вие станавте неодговорни кога политички одлучивте дека е се готово.

Одамна не гледам повеќе поента Филипче да држи пресови. Се разбира, он е политички октроиран на таа позиција и среќа…

Julkaissut Ivor Mickovski Perjantaina 29. toukokuuta 2020

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести