August 12, 2020, 6:30 pm

ИВОР МИЦКОСКИ: Другари свесно го уништувате Водно

Поврзано

Аpcовски му го „плecна“ на Зaeв: Heмaш мнозинcтвo

-Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати...

Тacевски му влeзe со kлизaчи на Зaeв: He тe yценyвaaт caмо Aлбaнците, бeз Axмети влaдa нe cмeeш да напpaвиш

Актерот Сашо Тасевски испрати порака до Зоран Заев дека не е уценуван само од Албанците и оти ќе прифати...

Зеколи за CДCM: Бaндa пpeвapaнти

Aналитичарoт Арсим Зеколи вечерва на фејсбук објави петнаесетина жестоки прашања, поттикнати, од како што вели, „сдсмовските заштитници на владеењето...
- Advertisement -

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски и се обрати на својата сопартијка и актуелен министер за одбрана, Радмила Шекеринска. Тој вели дека Шекеринска го разбира проблемот со сечењето на шумата на Водно, ја разбира состојбата и бројките, што значи дека свесно и намерно го уништуваат Водно, за полнење на своите џебови и исполнување на својот личен интерес.

Мицкоски ја обвини власта за хипокризија,за префидност и лигавост, а во прилог тој постираше и видео кое како што вели ја рефлектира сета безобразност на власта.

Најстрашно е што Шекеринска знае за проблемот, ги има бројките, ја разбира состојбата. Значи вие другари свесно го уништувате Водно, за вашиот џеб и интерес, за вашиот криминоген партнер, за вашите дубиозни министри од бизнисот. Вие не сте само хипокрити, вие не се ни срамите да глумите демократи и чесни, додека перфидно ги правите истите штети како Груевски и компанија. Перфидни, лигави, ужасни.
Ова видео ја рефлектира сета ваша безобразност, вели тој.

 

Latest News

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели...

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува порталот „Екс-ЈУ Авијација“. Земјите на кои...

Изготвен протокол за отворање на градинките, приоритет за згpижување ќе бидат овие категории на дечиња

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за зaразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено...

Зaлoжничka дpaмa во „Еуростандард“ банка во Кавадарци

Вистинска заложничка драма се случува во Еуростандард банката во Кавадараци, по информацијата дека НБРМ ја затвара банката и дека ќе побара стечај, Порталот „Лидер“ дознава...

(Фото) Дали Ангеловска навреме си ги повлекла парите од пpoпаднатата Еуростандард банка?

Пред речиси една година во Еуростандард Ангеловска пријавила девизен депозит од 51.233 евра, а денес според имотниот лист во банката има 534 евра Според имотниот...

More Articles Like This