ИВОР МИЦКОСКИ: Другари свесно го уништувате Водно

Поврзано

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

ИЛИЕВСКИ: Ако власта носи, па укинува, па пак носи чудни делимични неодлучни “мерки”, за кој мој ни потребала таква власт и такви стручњаци?

Богдан Илиевски на социјалните мрежи ги коментираше препораките за заштита од корона вирусот. Ако се е до трите препораки (миј...

OБРАТНА ПСИХОЛОГИЈА: Не може да има премиер Албанец, рече Заев, тоа значи дека шансите да добиеме премиер Албанец се ептен големи

Бранко Героски на фејсбук ја коментираше веста за премиер Албанец во Македонија и напиша: Не може да има премиер Албанец,...

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски и се обрати на својата сопартијка и актуелен министер за одбрана, Радмила Шекеринска. Тој вели дека Шекеринска го разбира проблемот со сечењето на шумата на Водно, ја разбира состојбата и бројките, што значи дека свесно и намерно го уништуваат Водно, за полнење на своите џебови и исполнување на својот личен интерес.

Мицкоски ја обвини власта за хипокризија,за префидност и лигавост, а во прилог тој постираше и видео кое како што вели ја рефлектира сета безобразност на власта.

Најстрашно е што Шекеринска знае за проблемот, ги има бројките, ја разбира состојбата. Значи вие другари свесно го уништувате Водно, за вашиот џеб и интерес, за вашиот криминоген партнер, за вашите дубиозни министри од бизнисот. Вие не сте само хипокрити, вие не се ни срамите да глумите демократи и чесни, додека перфидно ги правите истите штети како Груевски и компанија. Перфидни, лигави, ужасни.
Ова видео ја рефлектира сета ваша безобразност, вели тој.

 

Актуелно

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

ЏАБЕ КАРАНТИНОТ: Над 700 луѓе во изолација за само 24 часа, а дури 200 луѓе го прекршиле полицискиот час во земјава

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале...

СЗО ГИ СМЕНИ НАСОКИТЕ: Маските да се носат задолжително и тоа да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Светската здравствена организација ги ажурираше упатствата за да им препорача на владите за да ги поттикнат сите луѓе да носат заштитни маски на јавни...

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово 26 - Дебар 1 - Штип 15 -...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

Повеќе вести