ИГОР ЈУГ ОД КАЦАРСКА И ОБВИНИТЕЛКАТА: Кој нормален налогодавач ќе најми 47 годишен ветеринарен техничар, дијабетичар со висок притисок да го убие Заев?!

Поврзано

ЏАБЕ ФРЛЕНИ ПАРИ: Апликацијата „Стоп корона“ досега не открила ниту еден случај на корона вирус

Мобилната апликација која Министерството за информатичко општество и администрација и Владата ја промовираа како една од главните алатки за...

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ: Македонското младинско таеквондо во светскиот врв

Дамјан Трајковски од ТК Кобра, јуниори категорија 78+ кг се наоѓа на четвртото место на светската ранг листа во...

Низа нелогичности го пратат случајот 27 април во кој уставобранителите срамно се обвинети за тероризам. Имено Игор Југ во својот воведен говор пред судот постави логично прашање:


-Кој нормален налогодавач, покрај илјадници воени и полициски специјалци, од 20 или 30 години ќе најми 47 годишен ветеринарен техничар, дијабетичар, со притисок 200 со 100, за убиец, вели тој.

Тој рече дека влегол низ главната врата и бил снимен од собраниските камери како лута 1 час бидејќи за прв пат влегол во Собранието. „Како ќе влезам во Собранието без маска, висок скоро метар и 90 сантиметри, тетовиран по целото тело, со брада скоро до градите? Носев маичка со кратки ракави ХОС (хрватске одбранбене силе)?“. Тој истакна дека со лесно препознатливиот изглед тој бил најлесен плен за собраниските камери, додавајќи дека секој негов гест го има на камерите.

„Која земја би ме заштитила како убиец на пример?’’, праша Југ.

Обвинетиот рече дека немало потреба да го пробива полицискиот кордон бидејќи таков немало „Земјава, која ја сакам како Хрватска ме прогласи за терорист’’, заклучи тој кој по етничка припадност е Хрват.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести