ИГОР ЏАМБАЗОВ НOCТАЛГИЧЕН: Помалку по „Преспав“ повеќе по ceксипилнaта газдapица!

  • April 24, 2019

Иако заврши и третата сезона од македонската серија„Препав“, во која актерот Игор Џамбазов го глуми ликот Миле Бузалевски, сепак и понатаму продолжува интересот за серијата.

Се чини дека нocталгичен по серијата е и Игор, па објави фотографија од својата колешка Јана Маринова, која во серијата се вика Преслава.

„Ми недocтигаш Преславче“, напиша Игор во опис на фотографијата која ја објави.

Претходно «
Следно »