ИДЕАЛЕН ПОДАРОК ЗА СВ. ВАЛЕНТИН ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОСКИ ЗНАК!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Празниците се сè поблиску, па затоа одлучивме да ви го олесниме изборот на подарок за најблиските. Еве неколку предлози за секој хороскопски знак.

Овен
На енергичниот Овен подарете му нешто за кое има страст, како на пример опрема за скијање, прибор за цртање, или часови по гитара. Овенот ќе сака веднаш да го започне своето ново хоби.

Бик
Вредните Бикови сакаат нешто што ќе ги опушти и смири. Ќе бидат пресреќни ако им уплатите ден во спа центар со масажа.

Близнаци
Близнаците ја сакаат новата технологија и сè што ќе ја задоволи нивната љубопитност. Предлог за подарок- Kindle или iPad mini.

Рак
Раковите најмногу ценат подароци кои можат да ги изложат во својот дом. Ќе ги израдува ако врамите фотографија од омиленото место кајшто биле на одмор.

Лав
Лавовите сакаат да се бидат во центарот на случувањата. Подарете им билети за некој важен настан или изненадете ги со вечера во некој скап ресторан.

Девица
Девиците имаат уникатни интереси. Дознајте што им е по вкус и купете им нешто оригинално и единствено.

Вага
Вагите сакаат да имаат работи со кои ќе се чувствуваат пријатно. Нема да погрешите со шал од кашмир, убав џемпер, обетки или вазна со букет цвеќе.

Скорпија
Сите Скорпии имаат некоја опсесија. Без разлика дали е тоа албум од нивниот омилен бенд или билети за некое предавање од областа на науката, тие ќе бидат пресреќни со што било поврзано со нивната опсесија.

Стрелец
Стрелецот е секогаш во потрага по нови авантури. Резервирајте викенд за двајца на планина и уплатете скокање со параглајдер.

Јарец
Јарците сакаат скапоцени предмети. Меѓу идеалните подароци се уникатно дизајнирана чанта, најнов модел на блендер или ајфон.

Водолија
Секогаш желни да научат нешто ново, Водолиите ќе бидат задоволни со нешто што ќе им помогне да стекнат нови вештини. Уплатете им часови по некој странски јазик, по танц или по цртање.

Риби
Рибите сакаат да бидат опкружени со убави работи и љубов. Купете им некој уметнички предмет, комплет керамички садови или рачно изрезбана дрвена чинија.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести