September 28, 2020, 10:48 pm

ИДЕАЛНИ ЗА ПОЈАДОК: ПАЛАЧИНКИ БЕЗ БРАШНО

Поврзано

Најчести грешки кои го расипуваат вкусот на Ајварот, еве неколку корисни совети за подготовка..

Ајварот е неопходен дел од зимницата и омилен во многу домови. Некои го сакаат лут, некои благ, некои со модар...

Најдобриот сос од домати

Ако се подготвувате за зимата, не смеете да го заборавите сосот од домати Потребни состојки: -5 кг домати -2,5 лажици сол -5 лажици...

За 21 ден ослабев 8 кг – Секој ден јадев супа од коски, но според овој принцип

На почетокот од годината, кога започна карантинот, почнав да јадам сè и сешто, не внимавав многу и плус немав...
- Advertisement -

Не постои возрасна граница за вистински љубители на вкусните палачинки. Овојпат со вас споделуваме рецепт, којшто е брз, лесен и едноставен и којшто не бара брашно за подготовка.

За овие палачинки потребно е: две банани, две јајца, 200 грама овесни снегулки, една лажичка мед, малку сок од лимон. Бананите се пасираат, па им се додаваат сите состојки и смесата за палачинки е спремна.

Подгответе го и премачкајте го со масло или путер омиленото тавче за палачинки и со лажица формирајте ги палачинките.

Декорирајте по желба.

Latest News

Ковачки: Некој сака да заборави дека СДСМ беа лојални поcлушници на Белград

Полковникот и член на Извшрниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето готување во телевизија Алфа истакна дека некој...

Ковачки: Шекеринска доби на подарок од Боки 13 кондури од 2 илјади евра, а го лaжaт народот со ваучери од 6 илјади денари

Говорејќи за ckaндалите на актуелната власт, полковникот Драган Ковачки ја потсети јавноста на подароците кои ги добивала Радмила Шекеринска од Боки 13 како и...

Докторатот на Јетон Шаќири на 21 година бил тexничка гpeшкa

Министерот за информатичко општество, Јетон Шаќири, денеска на првата официјална прес конференција соопшти дека дошло до техничка грeшка при поднесување на документите на мојата...

Се огласи Пандев за состојбата со коронавирусот во клубот

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потврдени дури 14 случаи (8 фудбалери). Со оглед дека следи...

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен 20 пати поефтино од колите...

More Articles Like This