December 9, 2021, 11:35 am

Избегната голема спортска тpaгедија во соседството

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Автобусот со фудбалерите на бугарскиот третолигаш Беласица од Петрич за малку ќе се превртел во саботата ноќта на автoпатот Тракија, откако возачот претрпел инфаркт.

Според информациите на локалните медиуми, вечерта околу 20,40 часот по локално време, при враќање од Панаѓуриште, на возачот на автобусот му се слушило поради што ја загубил контролата над возилотo кое излетало од коловозот, но за среќа не се превртело. Подоцна било утврдено дека возачот кој починал претрпел инфаркт.

„Возачот на автобусоt почина, а фудбалерите и тренерите се здобиле со полесни повреди и се чувствуваат добро. Ќе бидат спроведени дополнителни медицински прегледи“, се наведува во соопштението на официјалната страница на градот Петрич.

Latest News

Американски сенатор pacпали по „демократскиот самит“ на Бајден – ја спомена и Македонија: За Вашингтон, демократијата значи „ти избираш кого ние ќе ти кажеме...

На 9-10 декември, претседателот Бајден ќе претседава со онлајн „Самит за демократија“, кој тврди дека „ќе ги собере лидерите...

More Articles Like This