Изберете дрво и дознајте што ќе доживеете во 2018-та година

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Многу луѓе сакаат психолошки тестови. Некои ги прават за да докажат нешто, некои за да разберат нешто, а некои пак само сакаат да се забавуваат или ги користат резултатите како инспирација за нешто што мора да го направат. Ние ви подготвивме тест кој се заснова на психологијата на боите. Погледнете ја сликата подолу.

1-izberete-drvo-i-doznajte-shto-kje-dozhiveete-vo-2018-ta-godina-www.kafepauza.mk_ - Copy

Изберете едно дрво за вашата градина. Бидете внимателни и слушајте го вашиот внатрешен глас. Резултатот ќе ги открие вашите скриени желби во новата година.
>1. Даб
4-izberete-drvo-i-doznajte-shto-kje-dozhiveete-vo-2018-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Вие сте една од оние личности кои мислат дека чашата е полупразна. За вас, животот е голема авантура полна со неочекувани работи. Во новата година ве очекуваат пријатни и значајни настани, бидејќи сте подготвени на промена и отворени за нови работи. Нема да чувствувате дека сте ограничени во какви било околности и препораки. Полни сте со страст за нови достигнувања, а секое од нив ќе ви донесе поразлични, пријатни изненадувања.
2. Ариш
3-izberete-drvo-i-doznajte-shto-kje-dozhiveete-vo-2018-ta-godina-www.kafepauza.mk_ - Copy

Токму независноста е она што ве одредува како личност. Ниту една препрека не може да ве спречи да го изберете својот пат. Со доаѓањето на новата година, ќе се развијат вашите уметнички способности. Нема многу да се трудите за да остварите успех на работното место, сѐ што е потребно да направите е да останете доследни на своето мислење и своите принципи и ќе го добиете она што го сакате веќе подолго време.
3. Јавор
4-izberete-drvo-i-doznajte-shto-kje-dozhiveete-vo-2018-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Вие сте многу чувствителна личност. Трошите многу повеќе време отколку другите луѓе на размислување за себе и светот кој ве опкружува. Во новата година, во вашиот живот влегува личност со која ќе изградите хармоничен, романтичен однос. Иако сте си сосема доволни самите на себе и ретко кога ви е досадно, вашиот живот ќе стане многу поведар и полн со авантури.
4. Јасика
5-izberete-drvo-i-doznajte-shto-kje-dozhiveete-vo-2018-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Вие сте практична и балансирана личност. Пријатно е да се биде во ваше друштво, бидејќи сте личност од доверба. Вие сте природно силна личност, па не сакате луѓето да ве видат и да ве доживуваат како чувствителни. Затоа ви е тешко да изградите врска со спротивниот пол. Сепак, во новата година ве очекуваат добри работи. Ќе запознаете личност која ќе ја цени вашата добрина и нема да се обиде да ја искористи.
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел – не успеал!

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести