ИЗБОРИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ ФАЛСИФИКУВАНИ: Скандал во избирачката комисија во Прилеп, фалсификувани изборите!

Поврзано

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да...
- Advertisement -
Дека имало неправилности на денот на гласањето и затворањето на избирачките места говори и следниот слчучај од Прилеп. За ова сведочат слики од записниците на Општинската изборна комисија Прилеп кои се доставуваат до Државната изборна комисија.
Тоа што е симптоматично е дека на него нема потписи од членови на Општинската изборна комисија(ОИК) Прилеп.
На фотографиите до кои дојде Денешен.мк се гледа дека истиот е потпишан само од претседателката на ОИК Прилеп, еден член и заменикот на истиот тој член.  Додека другите членови одбиле да го потпишат поради низа неправилности во текот на изборниот ден. Очигледно сакале истите тие забелешки да бидат внесени во записниците, но нивното барање било одбиено од страна на претседателката на ОИК Прилеп.

Во друг записник пак потпишани се претседателот на ОИК Прилеп и само еден член, односно заменик член.
 

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе денеска во рамки...

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден од заболените е доста тешка....

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

More Articles Like This