ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ЈП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“: Утре без вода дел од Автокоманда

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поради изведување водоводен приклучок Ф-150 на ул. „Габреш“ број 6, утре без вода ќе бидат корисниците од улица „Ташко Караџа“, во скопската населба Автокоманда.

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прeкинато од девет часот до завршување со активностите.

Latest News

САД гo oтфpлaaт пoвикoт нa СЗО зa пpeкин нa peвakцинaциjaтa co тpeтa дoзa

Белата куќа го отфрли повикот на СЗО за прекин на третата доза на вакцината против Ковид-19, оценувајќи дека САД...

More Articles Like This