October 19, 2021, 3:19 pm

Известувaњe oд EBН: Дeнec бeз cтpyja нeкoлкy нaceлeни мecтa вo глaвниoт гpaд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија денеска ќе останат:

од 08:00 до 12:00 часот, корисниците од дел од ул. Македонија (делот од Рекорд до ресторан Пелистер)

-од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од селата: Побожје и Кучевиште (Општина Чучер Сандево)

-од 12:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Марко Орешковиќ непарни броеви од 59-71, ул. Димо Хаџи Димов непарни броеви од 177 – 181 и ул. Димо Хаџи Димов парни броеви 134 – 152 (Општина Кисела Вода)

Latest News

(Видео) Пецаков: Дa зacтaнeмe цвpcтo зa пoбeда вo втop кpyг, a пoтoa пpoeкти, paбoтa и пoбeди

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, истакна кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Охрид, Кирил Пецаков. -Власта во Охрид...

More Articles Like This