November 28, 2021, 9:17 am

Извecтyвaњe oд ЕВН: Утpe бeз cтpyја дeлoви нa Киceла Вoда, Ѓорче Петров и Кapпoш

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Томе Арсовски. (општина Кисела Вода)

Во периодот од 09.10 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Кучково, како и корисниците од село Волково лоцирани кај обиколницата. (општина Ѓорче Петров)

Во периодот од 11.00 до 13.00 часот, објектот на градинката на бул. Илинден лоцирана позади тенискиот клуб АБЦ, како и објектот на Флораком. (општина Карпош)

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...

More Articles Like This