ИЗГЛЕДОТ ШТО ГО САКАМЕ: Тренд што никогаш не излегува од мода- Овој фустан е апсолутен моден хит и оваа сезона!

  • July 22, 2019

Токму овој тренд и годинава е актуелен и никако нема да погрешите ако одберете бел фустан. Тој е на врвот на листата на фаворити во текот на летните гор ештини.

На совршен начин ќе го истакне вашиот исончан тен, ќе оставите впечаток дека не сте се труделе премногу, а пак ќе изгледате занесно и свежо. Мини, миди или макси, во форма на кошула, со тантела или со карнери, вам ви останува да го одберете оној што најмногу ви се допаѓа. Секој модел е прифатлив и во тренд.

Освен тоа, малиот бел фустан лесно се прилагодува на секоја прилика. Искомбинирајте го со балетанки или интересни патики и подготвени сте за трач-партија во омиленото кафуле. Доколку го искомбинирате со високи потпетици и ефектен накит, можете директно да продолжите на вечерно излегување.
Со овој модел на фустан никако не можете да погрешите

Малиот црн фустан и вечна и неизбежна класика која има посебно место во плакарот, но кога ќе настапат топлите денови, неговото место го зазема малиот, но бел фустан.

https://www.instagram.com/p/B0L42i6CVg8/?utm_source=ig_embed

Тропските денови се совршени за посветли и поромантични комбинации.

Тропските денови се совршени за посветли и поромантични комбинации.

Токму овој тренд и годинава е актуелен и никако нема да погрешите ако одберете бел фустан. Тој е на врвот на листата на фаворити во текот на летните горештини.

На совршен начин ќе го истакне вашиот исончан тен, ќе оставите впечаток дека не сте се труделе премногу, а пак ќе изгледате занесно и свежо. Мини, миди или макси, во форма на кошула, со тантела или со карнери, вам ви останува да го одберете оној што најмногу ви се допаѓа. Секој модел е прифатлив и во тренд.

Освен тоа, малиот бел фустан лесно се прилагодува на секоја прилика. Искомбинирајте го со балетанки или интересни патики и подготвени сте за трач-партија во омиленото кафуле. Доколку го искомбинирате со високи потпетици и ефектен накит, можете директно да продолжите на вечерно излегување.

 

Претходно «
Следно »