December 5, 2021, 9:35 am

Изгубил кoнтpoлa co вoзилoтo и излeтaл oд пaтoт – вoзaчoт ce здoбил co тeшки пoвpeди…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.06.2021 околу 23.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Штип – с.Аргулица, во с.Стар Караорман, А.М.(29) од Кочани, управувајќи патничко возило „смарт”, со кочански регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот А.М., констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

Latest News

Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година се враќа на усвојување во Собранието

Предлог-буџетот за 2022 година по дополнувањата од Владата направени врз основа на амандманската расправа во собраниските комисии, се враќа...

More Articles Like This