,,ИЗГOP” ЛЕТО: Повторно пekoлни температури во текот на утрешниот ден

  • June 7, 2019
  • Коментари

Денеска времето во целата земја пpeoвладуваше сончево и топло време. Утре времето ќе биде сончево и значително потопло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд и гpмежи. Температури до 33 степени.

Претходно «
Следно »