October 27, 2021, 5:18 am

Изгope службено БМВ во Скопје, огнот зaфатил уште едно возило и дел од стан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.09.2021 во 03.10 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачје на Карпош настанал пожар во патничко моторно возило „бмв” со скопски регистарски ознаки, сопственост на фирма од Скопје. Од пожарот биле зафатени и возило „голф 4″ со штипски регистарски ознаки и дел од фасада и еден прозор од стан.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а повредени лица нема.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This