ИЗЖИВУВАЊЕ СО АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ: Му правеле претрес во домот, додека во судница докажувал дека е невин!

Поврзано

УШТЕ ЕДЕН ПОЛИТИЧАР ЗАРАЗЕН: И градоначалникот на Чаир позитивен на Ковид 19

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид 19. „По извршениот тест вчера...

ГРАЃАНИТЕ ПРОТИВ ИЗБОРИ ВО ЈУЛИ: Бараат итно враќање на строгите мерки за излез од кризата

Ќе ги послуша ли власта граѓаните кои се во паника за алармантната бројка на заразени и починати и ни...

СТОЈКО ПАУНОВСКИ: Ако граѓаните и угостителите се совесни ќе можеме сите слободно да одиме во кафеани и ресторани

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на...

Пред десетина дена припадници на МВР приредиле уште еден силен стрес на семејството на актерот Владо Јовановски, пренесува Експрес.


Полицајци одговорни за контрола на мерката домашен притвор пристигнале во домот на актерот и проверувале дали Јовановски е дома додека тој бил на судење.

Проверката на неговиот дом се случила додека актерот кој е обвинет за тероризам во случајот 27 април бил во судот, потврдуваат полициски извори кои ги осудуваат своите колеги за непрофесионалност.

Според изворите на expres.mk полицајците морале да знаат дека актерот не е дома по налог на судот и не смееле да заминат во домот на актерот затоа што биле свесни дека со тоа предизвикуваат стрес на неговите деца и сопруга.

Семејството на Јовановски не сака да зборува за инцидентот кој не е прв.

Извори блиски на семејството апелираат на човечност од полициските службеници и нивните наредбодавци во интерес на децата на актерот кои секоја проверка од страна на полицијата додека нивниот родител не е дома по налог на судот ја доживуваат како тежок психички стрес.

Тие не исклучуваат дека посетите на полицајците за време на судските процеси се свесно организирани за да се изврши поголем притисок во Јовановски.

Според нив повторување на предходните слични инциденти и лошата координација меѓу полицијата и судот во повеќе наврати не мора да е грешка туку може да биде свесен обид за ширење страв и паника кај актерот и неговото семејство.

И првиот сличен инцидент за кој expres.mk пишуваше пред еден месец а за кој МВР тогаш не откри во чиј дом се случил, исто така се одвивал во домот на Владо Јовановски кого полицијата го барала додека тој бил на судење кое тој ден траело повеќе од 14 часа.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести