ИЗЛЕГУВААТ ОД ПРИТВОР: Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Љубен Арнаудов и Јане Ченто излегуваат од притворот во Шутка!

Поврзано

Мисајловски на средба со жителите на Ѓорче Петров и Орман

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес оствари средба со жителите на Ѓорче Петров....

Медицински тимови ќе помагаат во гласањето во домашни услови за лицата во изолација и на домашно лекување

Министерот за здравствоВенко Филипче, на денешната прес-конференција, се осврна и во однос на подготовката од страна на Министерството за...

Дурловски до Шекеринска: Наместо да ги брусевте, требаше да ги исчистите шахтите во Битола

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5, Игор Дурловски, со порака до својата противкандидатка од СДСМ Радмила Шекеринска: „Наместо...

Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка. Скопска апелација ги прифатила нивните жалби и им ја преиначила мерката притвор во домашен притвор а истовремено да им се одземе и пасошот, потврдија од судот за Телма.

Освен за овие тројца осомничени во истрагата за 27 април, апелација им определила куќен притвор и одземање на пасошот на Јане Ченто, кој вчера на јавна сендица побара да излезе од притвор, Иван Цветановски кој работел во кабинетот на Велјановски и Оливер Радулов од УБК.

За други шестмина осомничени за крвавиот четврток, скопска апелација ги потврдила мерките определни од Кривичниот суд. По вчерашната јавна седница скопска апелација одлучила екс министерот за внатрешни Митко Чавков да остане во притвор, Јохан Тарчуловски во домашен притвор, Горан Ангеловски, Илија Славевски од патриотските здруженија да останат во притвор, а отфрлени се жалбите и на Сашо Марковски и Вилијам Михајловски.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Повеќе вести