November 27, 2021, 10:21 am

Излезе тајната: Меркел го посетила Навални додека бил во болница

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот опозиционер Алексеј Навални соопшти дека Ангела Меркел го посетила додека бил хоспитализиран во берлинската болница поради труење.

-Многу сум и благодарен на Меркел што ме посети во болница, напиша на Твитер Навални потврдувајќи ги информациите на германскиот весник Шпигел.

Навални, кој е на рехабилитација во Берлин, од болница излезе минатата недела по поминат еден месец.

Германските експерти за хемиско оружје потврдиле дека Навани бил отруен со нервен отров „новичок“. Тој повеќе од две недели бил во кома и бил лекувал со противотров.

Latest News

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Двајца од граѓаните на Македонија повредени во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од софиската болница „Пирогов“. Како што...

More Articles Like This