ИЗЛЕТАЛЕ ОД ПАТОТ: Двајца Срби излетале од патот кај село Б.Село, велешко!!

  • May 31, 2019
  • Коментари

На 30.05.2019 година во 06:00 часот било пријавено дека на автопатот Скопје-Велес во близина на с.Б.Село-велешко, патничко моторно возило „Тојота Корола“ со српски национални ознаки управувано од Н.С.(48) од Р.Србија, излетало од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешkи телесни повpеди, а сопатничката С.Е.(58) се здобила со телесни повpеди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во болницата во Велес.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес и се работи на целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »