ИЗОПАЧЕНИ УМОВИ: Сорос новинарката Билјана Секуловска блиска до Заев со навреди кон Куранот и Библијата, кон христијаните и муслиманите, кон Алах и Господ

Поврзано

Најkpитичната земја во Европа ја затвори границата за македонските државјани

Се зголемува листата на држави кои го забрaнуваат влезот на македонските државјани во нивната земја. Последната во низата е Италија...

Ѓорчев: Анкетите кои се веродостојни велат дека има огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ

Ние сме земја во која никој не размислува да инвестира, не така одамна бевме во првите десет земји привлечни...

Не само што ги губиме селата, туку и градовите поради егзодуcот кој го направи Заев

Очекувам победа во околу 50 општини и мислам дека ќе имаме добар резултат и во помали општини, но и...

Сорос новинарката Билјана Секуловска во својот Фајсбук пост упати директна навреда кон христијаните и муслиманите, со конкретно омаловажување на Куранот и Библијата, со цинизам кон Алах и Господ.

Во својот ФБ пост Билјана Секуловска вели:

„Чеда мои наивни. Многу сериозно го сфаќате Куранот. Потпис: Алах. Да дополнам: Многу сериозно ја сфаќате Библијата. Потпис: ГоспоТ.“

Ваквиот став на Билјана Секуловска наиде на осуди, особено Албанци кои гласале за СДСМ.

Во своите коментари тие ја запрашуваат како не и е срам да се зафркава со нечија религија.

Овие навреди на Билјана Секуловска кон христијаните и муслиманите, односно Библијата и Куранот добиле поддршка од 105 активисти на СДСМ и Шарената револуција, меѓу кои Емил Кирјас од ЛДП, ЛГБТ активистите Кочо А. и Луми Б, Лени Фрчкоска и други.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести