October 25, 2021, 9:07 am

Израел отвори apтилepиски огaн врз Либан откако четири pakeти беа лaнcирани кон израелската територија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Израел отвори артилериски оган врз цели во Либан откако четири ракети беа лансирани кон Израел од либанска територија, објави израелската армија.

За потсетување, четири ракети биле истрелани кон Израел од територијата на јужен Либан. Израелската противвоздушна одбрана пресретнала една ракета, две паднале во морето и една во ненаселена област, објави израелската армија, објавија израелските одбранбени сили.

Latest News

(Фото) Aнкeта на ИПИC: Пoбeда на ВМРО-ДПМНЕ дoкoлку cлeдната нeдeла имa пapлaмeнтapни избopи

ВМРО-ДПМНЕ ќе биде победник доколку следната недела се одржат парламентарни избори, покажуваат резултатите од анкетата која ја споведе Институтот...

More Articles Like This