September 18, 2021, 9:18 am

Изреал повторно бомбардира во Либан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Израелски борбени авиони извршиле два напада врз цели во предградие на либанскиот град Махмуд, околу 12 километри од израелската граница, објави телевизијата Ал Манар.

Kако одговор на претходните проектили истрелани врз Израел од либанска територија, aвионите нападнале рампи за лансирање ракети во јужен Либан.

Засега никој не ја презеде одговорноста за ракетниот напад извршен од Либан, каде што превласт имаат припадниците на Хезболах, поддржани од Иран.

Израелската војска во четвртокот соопшти дека нејзините борбени авиони, како одговор на ракетните напади, погодиле места од кои биле истрелани ракети кон Израел и инфраструктура „која се користи за тероризам“.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Земјoтрес синоќа го пoтрeсе Лос Анџелес и околината

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го потресе синоќа Лос Анџелес и околината, објави Американскиот сеизмолошки...

More Articles Like This