October 28, 2020, 3:32 pm

Илиевски за пpecyдата за Панчевски: Ова се вика преки cyд, пpecyдата е донесена уште пред да почне процесот

Поврзано

Сопругата на Спасовски е нeгoвиoт eдинcтвeн кoнтaкт кoj ќe oди вo caмoизoлaциja

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пред два дена објави дека е позитивен на Ковид-19. Според протоколите, после позитивниот тест...

(Видео) Вело Марковски: “12 пpичини зoштo Венко Филипче тpeбa дa дaдe ocтaвкa”

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со ковид-19,...

Нacтaвник пoзитивeн нa Koвид-19 изoлиpa кoлeгa и 22 yчeници во Кавадарци, зaбoлeни и тpи мeдицинcки лицa

Позитивен наставник изолира колега и 22 ученици, заболени се и три медицински лица во Кавадарци, оваа информација за МИА...
- Advertisement -

Ова се вика преки суд, пресудата е донесена уште пред да почне процесот, реагира Богдан Илиевски за пресудата за поранешниот претседател на Кривичен суд Скопје, Владимир Панечвски, донесена по повеќе од деветчасовно рочиште.

Утринава имаше сведок во постапката! Значи беше одржано рочиште на кое сведочеше сведок. Сведочење кое треба да се сослуша, анализира, компарира со други сведоштва и материјални докази. Ама не… ова е Македонија.

Веднаш по сведокот денес имало и завршни зборови во кои страните ги сублимираат сведочењата и доказите според кои судот треба да анализира и донесе пресуда. АМА НЕ, ова е Македонија.

Доцна вечерва била донесена пресуда.

Ова се вика преки суд. Постапката е само шарада, про-форма, ради-реда. Пресудата е донесена уште пред да почне процесот. Нема потреба судијата да анализира и размислува, „размислено е“. Немало потреба да сведочи никој, особено не сведокот денес. Немало потреба ни од завршни зборови – од ништо.

Имало потреба само да се донесе пресудата, без оглед на околностите и фактите.

За ова се боревте, пишува Илиевски.

Утринава имаше сведок во постапката! Значи беше одржано рочиште на кое сведочеше сведок. Сведочење кое треба да се…

Julkaissut Богдан Илиевски Tiistaina 4. elokuuta 2020

Latest News

Сопругата на Спасовски е нeгoвиoт eдинcтвeн кoнтaкт кoj ќe oди вo caмoизoлaциja

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пред два дена објави дека е позитивен на Ковид-19. Според протоколите, после позитивниот тест...

(Видео) Вело Марковски: “12 пpичини зoштo Венко Филипче тpeбa дa дaдe ocтaвкa”

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со ковид-19, рече на денешната прес-конференција д-р...

Нacтaвник пoзитивeн нa Koвид-19 изoлиpa кoлeгa и 22 yчeници во Кавадарци, зaбoлeни и тpи мeдицинcки лицa

Позитивен наставник изолира колега и 22 ученици, заболени се и три медицински лица во Кавадарци, оваа информација за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски,...

Ги нeмa co мeceци и гoдини: Coлзи во сeмeјcтвaтa нa 93 иcчeзнaти coгpaѓaни

Скопјанецот Крсто Костовски, на возраст од 83-години исчезна на први септември годинава. Марија Брзакова (29 години) исчезна на 18 јануари годинава во струмичкото село...

УХМР: Во петок и caбoтa згoлeмeнa oблaчнocт co ycлoви зa лoкaлeн дoжд

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 15 до 24...

More Articles Like This