ИЛИЈАДНИЦИ ДОКУМЕНТИ НА ЦИА: Тука можете да најдете илијадници документи на ЦИА во врска со Македонија

Поврзано

АКТИВИСТОТ БЛАГОЈЧО ГОРГИЕВ: Правдата не е донесена, Заев лaже и не ги исполни ветувањата

Граѓанскиот активист Благојчо Горгиев, кој беше дел од Шарената peволуција во „Што не е јасно“ на Алфа истакна...

ФИЛИПЧЕ: Градинките ќе се отворат на 15 јуни

Терминот во кој што може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни, бидејќи до тогаш ќе...

МЕРКИТЕ ЌЕ ВАЖАТ И НАРЕДНАТА ГОДИНА?: Филипче порача граѓаните да се навикнат на маските и држењето растојание

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма прeдупреди дека граѓаните уште долго време ќе мора...

Централната разузнавачка агенција на САД – ЦИА декласифицираше и објави неколку милиони документи во врска со нивната работа, меѓу кои илијадници се однесуваат на поранешна СФРЈ и Македонија

cia-terminal

Од плановите на СФРЈ за осободувањето на Македонија по Втората светска војна, преку Егејското прашање, политички прашања, индустријалицазија на Македонија, планови за изградба на инфраструкутрата на државата, тероризам по Македонска линија, малцинства и уште многу други документи.

Меѓу документите има и такви кои фрлаат светло и врз големи светски настани, НЛО, истражувања за телепатски моќи итн.

Документите можете да ги најдете ТУКА!

 

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести