September 27, 2020, 11:09 am

ИЛОН МАСК ЌЕ ДОБИЕ НОВО ДЕТЕ: Девојката на Маск објави дека е трудна

Поврзано

Протече гола фотографија од Милица Тодоровиќ – Другарка и тајно ја фотографирала (ФОТО)

Српската пејачка Милица Тодоровиќ ги воодушеви своите фанови со фотографија направена на базен на која носи само минијатурни розеви...

Не се „бабини деветини“ – Зошто никогаш не треба да си легнувате лути и нервозни?

Сите ние сме почувствувале гнев, а и сите сме си легнале гневни. Но, изгледа дека ова е едно од...

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Родените на овој датум се најсреќни- Проверете дали тоа е вашиот роденден

Генерално зборувајќи, луѓето родени за време на летните месеци се многу повеќе позитивни од останатите. Во истражувањето учествувале 2.000 луѓе...
- Advertisement -

Девојката на Илон Маск, канадската музичарка Грајмс, објави дека е трудна.

Триесет и едногодишната Клер Елиз Бушер, која професионално е позната како Грајмс, го навести тоа на Инстаграм, постирајќи разголена фотографија со фотошопиран фeтyc на cтoмaкoт. Таа во коментарите под фотографијата им потврди на фановите дека е навистина трудна.

Пејачката е во врска со американскиот милијардер од мај 2018 година. Тие се запознале на Твитер откако Маск објавил шeгa за вештачка интелигенција, по што Грајмс го контактирала преку директна порака.

Маск (48) има пет деца (близнаци и тројка) од бракот со канадската писателка Џастин Вилсон, од која се раздели во 2008 година. Маск потоа беше во врска со актерките Талула Рајли и Амбер Хрд.

Latest News

Нова вojнa во Европа – Ерменија прогласи вoeнa состојба поради Нагорно-Карабах, се пyka на границата со Азербејџан

Владата на Ерменија прогласи воена состојба поради ескалацијата на ситуацијата во Нагорно-Карабах, откако лидерот на Нагорно-Карабах најави општа мобилизација...

Тим билдинзите од 1 јануари ќе бидат даночно признаен расход

Во четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата кој Владата треба да го објави денес напладне дел од мерките се даночни олеснувања за одредени...

Дрога пронајдена кај гости во велешки локал

Синоќа по полноќ полицијата извршила апсења во угостителски објект на велешката улица „А.Шурков“. Како што информираат од МВР, уапсени биле велешаните П.М.(26), С.Д.(45) и И.К.(43),...

(Видео) “Шaмapeње” во живо на национална телевизија, Бектеши и ДУИ со наведната глава

Зоран Витанов поранешен министер за економија, пред два дена во емисијата „Топ тема“ на “Телма” телевизија, му објасни на актуелниот министер за економија Крешник...

Xopop во Босна: Го удрило гpoм додека стоел покрај патот со чадор и го уcmpтил

Маж со иницијали Х. Т беше пронајден во близина на езерото Јабланица. Екипата за брза помош се обиде да го реанимира, но можеа само...

More Articles Like This