ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ МАРШИРААТ НИЗ КАВАДАРЦИ: Мицкоски на чело на маршот!

  • July 15, 2018
  • Коментари

Започна протестот во Кавадарци на ВМРО – ДПМНЕ кој беше закажан за  денеска за 13 часот. На чело на колоната е преседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски .

Со голем број македонски знамиња, поддржувачите на партијата, но и сите оние кои се против Договорот од Преспа и промената на името, излегоа на улиците да го искажат своето незадоволство.

Претходно «
Следно »