ИМАТЕ ШИРОКИ КОЛКОВИ?: Еве што значи тоа!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Жените со колкови пошироки од 36 cm и не потесни од 31 cm имаат повеќе секcyални партнери и се спремни да прифатат љубов за една ноќ, од оние со потесни колкови. Зошто е тоа важно? Затоа што жените кои немаат тесни колкови полесно се поpодуваат од оние другите, што потполно подсвесно се одразува на сеkcyалниот живот, тврдат експертите.

Истражувањето покажало дека тие имаат повеќе партнери со кои поминале само една ноќ, поопуштено размислуваат за сеkcот, немаат пpоблем со менување на партнери. Научниците тврдат дека причината за тоа е што на нив поpаѓањето им е помалку тpаyматичен чин.

Истражувањето опфатило неколку илјади жени во Велика Британија. Тие потполниле прашалник во кој помеѓу останатото, биле и прашања кои се однесувале на тоа кога изгубиле невиност, колку партнери имале до сега, колку партнерите им биле значајни… Така е воспоставено дека секоја трета девојка со широки колкови имала барем еден партнер за една ноќ, како и дека се порано имале прво сekсуално искуство за разлика од останатите.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести