Има и дpжaвни елeмeнти: Овaa тpojка гo пoдгoтвувaлa aтeнтaтoт вpз Вyчиќ?

Поврзано

Бугарија дoби тeхничкa влaдa – eвe кoj e нaзнaчeн зa пpeмиep

Официјално Бугарија оди на нови избори на 11 јули. – Ќе ги организира привремената влада на чие чело ќе биде...

Радев подготвува вoeнa влада

Медиумите во Бугарија објавија привичните информации за новите членови на бугарскиот владин кабинет. Како што јави дописникот на МИА од...

(Фото) Косово е Србија: Мапа објавена од австриските медиуми ја paзгнeви Приштина

Добро познатиот австриски медиум „Остерајх“ Oe24.at објави мапа на Европа на која се гледаат Косово и Метохија како дел...
- Advertisement -

Српскиот весник „Курир“ ги објави лицата кои наводно подготвувале ликвидација на претседателот Александар Вучиќ. Тоа се нарко босот Дарко Елез, Веља Невоља и државната секретарка во министерството за внатрешни работи Дијана Хркаловиќ.

Нив логистичка поддршка им пружал претседателот на Вишиот суд Александар Степановиќ, како и првиот човек на Фудбалската федерација, Славиша Кокеза.

Елез дури довел и воен ветеран кој ги учел како да користат снајпер.

-Постојат информации дека имале идеја да убијат еден човек од врвот на државата со темпирана бомба-пишува весникот.

Latest News

Промени само една навика и изгуби 5 килограми: Тајната на Цеца за совршена линија

Најлесен начин да изгубите тежина. Иако Цеца Ражнатовиќ важи за една од најубавите пејачки, таа, како и повеќето жени, се...

More Articles Like This