Има 50 години, ги избегнува овие работи, и изгледа многу помлада: Дознајте ја тајната на Џенифер Лопез

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Џенифер Лопез која изгеда совршено и со нејзините 50 години, докажа дека годините се само број, особено кога станува збор за водење активен животен стил.

Неодамна, Џенифер откри дека нејзината дневна рутина е едноставна и затоа ги избегнува овие три работи за да се чувствува добро и изгледа младо.

Кофеин

Џенифер се грижи за своето тело со години, и ова се гледа. Тешко е да се замисли еден ден без чаша кафе, но Џенифер одлучи да живее без кофеин, така што нејзината кожа ќе изгледа помлада.

Алкохол

Пиењето чаша вино за многумина не е штетна навика, но Џенифер, исто така, избегнува алкохол. Таа се обидува да јаде здрава храна, да пие доволно вода и да медитира секое утро. Последиците од прекумерната конзумација на алкохол се полоши кај жените отколку кај мажите, а Лопез е свесна за тоа.

Недостаток од сон

Сите знаеме колку е важно убаво да се наспиеме во текот на ноќта за да можеме нормално да функционираме, без анксиозност и стрес, и да го забавиме стареењето.

Со нејзиниот пример, начин на живот и прифаќање на облините, Џенифер ги постави темелите за многу млади жени кои се уште се борат и се обидуваат да најдат вистински начин да го прифатат нивното тело.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести