ИМЕТО НА МАСА ВО ГРЧКАТА ВЛАДА: Прашањето за името една од темите на денешната седница на грчката Влада

  • April 3, 2018
  • Коментари

Преговорите за името и последната средба во Виена, грчко-турските односи, како и економијата, се очекува да бидат темите на денешната владина седница со која ќе претседава грчкиот премиер Алекис Ципрас.

>Како што јави дописничката на МИА од Атина, состанокот е закажан за 11 часот по локално време, а во кусото соопштение од премиерскиот кабинет, не се споменати темите кои што ќе се најдат на масата пред министрите од СИРИЗА и Независни Грци.

Претходно «
Следно »