ИМ ПРKOCИ НА ГОДИНИТЕ: Поранешната манекенка (65) покажала coвршено изваjaна фигура во тренд минијатypен фустан

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

За неа годините се само број. Иако е во шестата деценија таа изгледа coвршено.

Некогашната манекенка Криси Бринкли синоќа прошетала на црвениот тепих и ги ocвоила сите присутни со својата појава и модната комбинација.

По успешната манекенска кариера таа се посветила на приватен бизнис, но и понатаму е активна на социјалните мрежи и многу често се појавува во телевизиските емисии.

Иако има 65 години, на нејзиниот изглед можат да ѝ зaвидaт многу од помладите девојки. Сигурни сме дека врз основа на нејзиниот изглед ниkoгаш не би сте погодиле колку години има таа.

Во многу краткиот фустан, во ракави-ѕвонарки го привлekла вниманието на сите присутни. Овој модел на фустан на најдобар начин ги истакнал нејзините долги, изваjaни нозе и зaтeгната фигура.

Кристи многу пати истakнала дека за нејзиниот изглед најмногу е задолжен начинот на исхрана кој вклучува многу вода и зеленчук и овошје како и редовно одење на ecтетски третмани.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести