October 21, 2021, 11:33 am

Им пoдлeгнaл нa пoвpeдитe..: Младо момче пpoбoдeнo co нoж вo cкoпcкo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Скопјанец (27) починал откако претходно бил прободен со нож, потврдија од МВР за Плусинфо.

Од полицијата информираат дека немилиот настан бил пријавен во 22:40 часот, кога 27 годишниот скопјанец П.Ш. прво вербално се пресметувал со 30-годишниот Н.В. од Мирковци, кој потоа му нанел повреда која била фатална за него.

– Повредениот П.Ш бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде им подлегнал на повредите. Во 23.20 часот во с. Ново Село, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.В.(30) од с.Мирковци кој бил осомничен за сторенот дело – велат за Плусинфо од МВР.

Увид на местото на извршила екипа од СВР Скопје, а по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Latest News

Извecтyвaње oд Министepcтво зa здpaвcтво: Нacкоpo ќe ce нaбaви eдинcтвeниот лek зa Koвид-19 „Moлнoпиpaвиp“

Министерството за здравство ја информира јавноста дека ќе го набави лекот Молнопиравир, единствен лек против Ковид-19. Министерството проактивно стапи...

More Articles Like This