ИМ ТРЕБА ВРЕМЕ ДА ГИ ИСКАЖАТ ЧУВСТВАТА: Овие хоропски знаци најтешко кажуваат “те сакам”

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овните ќе се збогуваат со лoшoтo расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите...

ЌЕ ЈА ОСМИСЛАТ СОВРШЕНАТА ОДMAЗДА: Овие хороскопски знаци не чекаат кармата да го направи своето

Тие не дозволуваат оној кој ќе ги повpeди да помине неkaзнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што велат ѕвездите за денес

Овен Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви...

Некои хороскопски знаци полесно ги искажуваат своите чувства кон партнерот, на други им е потребно многу повеќе време за блискост, а уште повеќе – за да го кажат зборот „те сакам“.

 

 

 

 

Родените во знакот на Риби и Рак, најлесно и најбрзо ги изрзуваат чувствата, дури и кога не „стојат“ цврсто за тие зборови. Други пак, како на пример, Бикот, често гледаат „профит“ во зборовите „те сакам“, а трети знаат да го употребат „те сакам“, без разлика дали тоа навистина го мислат или не, за да добијат повратен одговор со кој ќе си го нахранат егото (особено, Овенот и Лавот).

Проверете од кои хороскопски знаци никогаш, или многу ретко, по многу долго време, ќе чуете „те сакам“. И тогаш, навистина тоа го мислат!

БЛИЗНАЦИ

Први на астролошката листа кои најтешко кажуваат „те сакам“ се Близнаците. Тие имаат потреба да ја направат врската интересна, а не класична. За врската да ја наречат стабилна, треба навистина да сретнале посебен партнер. Тоа не значи дека нема да останат во долга врска, но се додека не се сигурни дека набгру нема да го сменат мислењето, нема да ви кажат „те сакам“. Ако, случајно го кажат, значи и дека навистина го мислат.

ДЕВИЦА

Девиците се подеднакво тешки, речиси како Близнаците, на зборовите „те сакам“. Тие постојано ќе ја анализираат врската и личноста со која се, и ќе сакаат да се осигурат дека се е во ред, дека врската е стабилна, пред да ви кажат дека ве сакаат. Овој перфекцсионизам на Девиците често се основа на страв и грижа дека можат да бидат оставени. Еднаш, кога ќе се соочат со тој страв, стануваат совршени партнери.

ШКОРПИЈА

Шкорпијата сака долги врски и ако се одлучи за врска, Шкорпијата има тенденција да остане долго во неа, без разлика дали е добра или лоша. Сепак, ќе треба да помине многу долго време за Шкорпиите да го изустат зборот „те сакам“, зашто тешко ги изразуваат своите чувства од страв да не бидат невозвратени.

ЈАРЕЦ

Како земјен знак, Јарците се практични и насочени кон целта. Тие не брзаат во љубовта, туку се зближуваат со партнерот чекор по чекор, за да се уверат дека врската ги задоволува нивните практични сензибилитети. Не е чудо ако Јарецот ја напушти врската пред да ви каже дека ве сака, дури и да ве сака. Ако не се вклопувате во неговиот разумет свет, нема да ве облива со нежни зборови.

Актуелно

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ НА СВЕТСКА БАНКА: 130 илјади граѓани во земјава ги демнее сиромаштија

Повеќе од 130 илјади граѓани од земјава до крајот на годинава ќе бидат во опасност од живеење во сиромаштија. За околу 10 отсто се предвидува...

(Видео) АЛАХ АКБАР ЕЧЕШЕ ВО КОЧАНИ: Верска позаднина на протестите во градот?!

Алах акбар ечеше по улиците во Кочани попладнево. Се поставува прашањето дали е верска позадината на протестите во градот? Првичните  информации со кои располага Инфомакс...

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Покрај препораките за избори Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на вонредната состојба

Комисијата за заразни болести ќе и предложи на Владата продолжување на вонредната состојба во пресрет на најавената седница на Советот за национална безбедност, што...

Повеќе вести