Иновативни деца сами си создале маса за билјард

Поврзано

Најголемиот руски дијамант од 100,94 карати продаден за над 14 милиони долари

Најголемиот дијамант во историјата на рускиот огранок на компанијата „Алроса“ (Diamonds of Alrosa) од 100,94 карати е продаден на...

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ доживеала Hepвно Hapушување

Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Наталија Јоксимовиќ, откри дека бурно реагирала за време на шоуто кога ги слушнала зборовите...

ВО ЖИВО: Завршни зборови за случајот ,,Topтура”

Завршни зборови на обвинителството за случајот „Тортура”, кој се однесува на аспењето на лидерот на Обединети за Македонија и...
- Advertisement -

Кога се сака, се се може.

Така е и со овие дечиња кои сами си направиле маса за билјард од цигли и топчиња за играње од камен.Видеото што стана популарно на Твитер веќе има над 430.000 прегледи и веќе има понуди да им се купи вистинска маса за билјард и лекции за да се обучат децата.

Видеото може да го погледнете тука.

Latest News

Пoплaднe пopoeн дoжд и гpмeжи, вeтep oд нaд 60км/ч

Локален пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер се очекува попладне особено во западните делови на државата. На повеќе...

More Articles Like This