Инстаграм ги избриша лажните профили: Карлеуша изгуби 100.000 следбеници, Станија 150.000, еве колку останале

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Корисниците на Инстаграм со поголем број следбеници во последните 15 часа останале без стотина, а некои и со десетина илјади фанови.

Имено Инстаграм одлучил од својата платформа да ги тргне лажните профили, што допринесе за некои фрустрација поради намалување на слебеници.

Додека некои планетарни ѕвезди изгубиле повеќе милиони следбеници кај балканските ѕвезди се мери во илјадници.

– Направивме посебна алатка која ни помага да ги идентификуваме лажните профили. Тој однос е лош за заеницата, а апликација на трети лица кои генерираат не автентични лајкови, следбеници и коментари ги кршат правилата на користење, стои во соопштението на Инстаграм.

Новак Ѓоковиќ изгубил 30.000 следбеници

Јелена Карлеуша имала два милиона следбеници сега е покуса за 100.000 следбеници

Станија Добројевиќ по “чистка на Инстаграм“ останала без 150.000 следбеници.

Жељко Јоксимовиќ полесен за околу 20.000 корисници.

Саша Ковачевиќ останал без 10.000 следбеници.

Светлана Цеца Ражнатовиќ околу 20.000.

Марија Шерифовиќ останала без 5.000 следбеници, а како за спореда, реалити ѕвездата Ким Кардашијан останала за половина милион следбеници помалку.

Лепа Брена за околу 15.000 следбеници

Емина Јаховиќ останала без 20.000

Драгана Мирковиќ останала без 40.000

Ќерката на Цеца Анастасија Ражнатович останала околу 20.000 следбеници.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести