Инстаграм ги избриша лажните профили: Карлеуша изгуби 100.000 следбеници, Станија 150.000, еве колку останале

  • February 17, 2019

Корисниците на Инстаграм со поголем број следбеници во последните 15 часа останале без стотина, а некои и со десетина илјади фанови.

Имено Инстаграм одлучил од својата платформа да ги тргне лажните профили, што допринесе за некои фрустрација поради намалување на слебеници.

Додека некои планетарни ѕвезди изгубиле повеќе милиони следбеници кај балканските ѕвезди се мери во илјадници.

– Направивме посебна алатка која ни помага да ги идентификуваме лажните профили. Тој однос е лош за заеницата, а апликација на трети лица кои генерираат не автентични лајкови, следбеници и коментари ги кршат правилата на користење, стои во соопштението на Инстаграм.

Новак Ѓоковиќ изгубил 30.000 следбеници

Јелена Карлеуша имала два милиона следбеници сега е покуса за 100.000 следбеници

Станија Добројевиќ по “чистка на Инстаграм“ останала без 150.000 следбеници.

Жељко Јоксимовиќ полесен за околу 20.000 корисници.

Саша Ковачевиќ останал без 10.000 следбеници.

Светлана Цеца Ражнатовиќ околу 20.000.

Марија Шерифовиќ останала без 5.000 следбеници, а како за спореда, реалити ѕвездата Ким Кардашијан останала за половина милион следбеници помалку.

Лепа Брена за околу 15.000 следбеници

Емина Јаховиќ останала без 20.000

Драгана Мирковиќ останала без 40.000

Ќерката на Цеца Анастасија Ражнатович останала околу 20.000 следбеници.

Претходно «
Следно »