ИНСТАГРАМ НАПРАВИ „ЧИСТКА“: Јелена Карлеуша остана без 100.000 следбеници за 2 секунди!

  • February 18, 2019

Инстаграм одлучил од својата платформа да ги тргне лажните профили, што допринесе за некои фрустрација поради намалување на слебеници

Корисниците на Инстаграм со поголем број следбеници во последните 15 часа останале без стотина, а некои и со десетина илјади фанови.

Имено Инстаграм одлучил од својата платформа да ги тргне лажните профили, што допринесе за некои фрустрација поради намалување на слебеници.

Додека некои планетарни ѕвезди изгубиле повеќе милиони следбеници кај балканските ѕвезди се мери во илјадници.
Направивме посебна алатка која ни помага да ги идентификуваме лажните профили. Тој однос е лош за заеницата, а апликација на трети лица кои генерираат не автентични лајкови, следбеници и коментари ги кршат правилата на користење, стои во соопштението на Инстаграм.

Новак Ѓоковиќ изгубил 30.000 следбеници

Јелена Карлеуша имала два милиона следбеници сега е покуса за 100.000 следбеници

Станија Добројевиќ по “чистка на Инстаграм“ останала без 150.000 следбеници.

Претходно «
Следно »