ИНТЕРВЈУТО НА МИЦКОСКИ ЗА ТРИ ПАТИ ЈА КРЕНА ГЛЕДАНОСТА НА „1ТВ“: Во периодот на емитувањето на интервјуто со шефот на опозицијата, телевизијата имала три пати поголема гледаност

Поврзано

Додека Филипче тера партиски ПР, во Македонија близу 7.000 зaбoлeни од кoрoнaвиpyc

Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава...

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина....

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

Гледаноста на 1ТВ во периодот помеѓу 21 часот до 22:30 часот на 22.11.2018 година, кога се емитуваше интервјуто на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски трократно се зголеми. Вообичаено AMR % на телевизијата се движи под 1, за во периодот на интервјуто на Мицкоски истото да изнесува од 2.11 до 3.02.

Интервјуто во кое Мицкоски зборуваше за политичката ситуација во државата, особено за тргувањето со правдата, каде се затвораат политички неистомисленици на оваа власт, додека нема ниту едно обвинение за претставници на актуелната власт.

-Вие имате случај во државата кога човек е фатен на дело како бара мито и тој е на една висока функција во оваа држава. Потоа, имате градоначалник во државата којшто е фатен како шверцува цигари и добива 6 месеци затвор којшто претпоставувам дома го издржува и никому ништо, истакна Мицкоски.

Дополнително Мицкоски во истото интервју зборуваше и за лажните ветувања на оваа власт, но и обид на истата да го отргне вниманието на власта од актуелните теми.

– Можеме да зборуваме за ланскиот снег колку сакаме, но тоа нема да ни донесе 500 евра плата, тоа нема да ни донесе реформи во „Кацарска судството“. Тоа нема да ја придвижи Македонија напред. Тоа нема да обезбеди повисоки пензии, почист воздух, посочи Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ при самото гостување на интервју на 1ТВ.

Наспроти манипулаторскиот карактер на Заев, Мицкоски понуди сосема нов пристап во политиката, базиран на чесност, искреност и отчетност.

-Не можам вас да ви ветам дека режимот е виновен затоа што имаме загадено Скопје и дека само да се промени режимот од тре ќе дојде чист, свеж алпски воздух. Тоа е невозможно. Но, можам да ви ветам методологија која во период од Х години ќе го направи воздухот помалку загаден за 30 проценти. Не можам да ви ветам 500 километри автопати, затоа што не е возможно, но можам да ветам дека ќе направиме 500 километри патишта низ Македонија, ќе ги реконструираме и реновираме бидејќи имам методологија и знам како тоа да го направам со моите соработници, кажа Мицкоски во интервјуто.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести