ИНТЕРНЕТОТ ЗБЕСНА ПО ОВОЈ ТРИК: Ефикасен начин за сушење на алиштата

Поврзано

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Се одлучи дека е доволно за овој живoт – Нaјплoднaтa жена на светот, која рoди 43 деца, реши дека повеќе нема да рaѓa

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела...

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Повеќето од нас што немаат машина за сушење на алиштата, истите ги сушат во станот или на тераса, на позната “жица за сушење алишта”.

Меѓутоа, една корисничка на социјалната мрежа Reddit открила еден трик кој редовно го користела за што повеќе алишта да закачи на жицата за сушење.

Имено, нејзиниот метод се состои во тоа што користи штипки и алиштата не ги префрла преку жицата, туку го реди токму како што е прикажано на фотографијата, со што максимално го користи просторот. На овој начин алиштата заземаат најмал простор, а воедно и уредно се наредени.

На повеќето им се допадна овој трик и одлучија да го искористат, особено кога станува збор за помали парчиња облека, како што се маици и суќни.

Меѓутоа, имаше и такви корисници кои тврдеа дека овој начин не е препорачлив, бидејќи меѓу облеката има помал слободен простор за доток на воздух, па поради тоа алиштата поспоро ќе се сушеле.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести