ИНТЕРНЕТ БЕБЕ: Но,Нешто е чудно!

Поврзано

(ВИДЕО) ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Министер дава изјава додека носи само гaќи

Романскиот министер за спорт Јонут-Маријан Стро, стана моментален хит на социјалните медиуми по јавувањето во живо во програма на...

ПОТPЕСНА ИСПОВЕД НА БАБАТА ШТО НАСЛЕДИ ПЕТ МИЛИОНИ: Што ќе ми се пpokлетите пари – ми треба леб и вода

Во планинско село кај Бољевац на истокот од Србија во трошна куќа живее 86-годишната М.З. позната по тоа што...

„Кукавиците не се способни за љубов, љубовта е привилегија на храбрите”

Љубовта е неисцрпна тема. Многу нешта се кажани за љубовта и тие остануваат забележани. Ова се некои од нив, оние...

Во светот каде младите генерации стануваат сè поприврзани со социјалните мрежи и мобилните телефони, MTS Telecom реши да направи една бизарна промоција на 3G мрежата.

Кампањата започна да се шири вирално најпрво низ Индија и веќе има речиси 25 милиони прегледи.

Секоја сцена од ова видео требало да биде комична, но крајниот резултат е прилично вознемирувачки.

Рекламата започнува во соба за породување, каде мајката со нетрпение го очекува своето новороденче, но само неколку секунди подоцна добива веќе израснато бебе кое е добро запознаено со технологијата и сите најнови интернет трендови.

„Роден за интернетот!“ е крајниот слог од оваа кампања, што е уште еден бизарен момент. Дали заради идејата, дали заради реалноста која е многу блиску, проценете сами:

- Advertisement -

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...
- Advertisement -

Повеќе вести

- Advertisement -