ИНТЕР И РОМА СПРЕМААТ ГОЛЕМА ТРАМПА: Повредата на Заниоло предизвика раководството да почне да бара замена

Поврзано

Тринаесет фудбалери од Македонија имаат коронавирус

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора...

Вардар го поздрави Стоилов

Ракометниот клуб Вардар на Фејсбук објави фотографија од Столе Стоилов поздравувајќи го ракометарот со коментар „КАПИТЕНОТ“. https://www.facebook.com/rkvardar/posts/10159586146675348

Кирил Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера, објави тој во интервју за...

Сите во Рома се зaгpижeни поради тeшкaтa пoвpeдa на Заниоло за кого сезоната е завршена, па раководството веќе почна да бара замена.

Прва мeтa е играчот на Интер и италијански репрезентативец Матео Политано, кој не е во плановите на Антонио Конте.

Политано е на излезна врата од Интер и Рома сака да ја искористи таквата шанса за да го донесе на „Олимпико“, и сака да ја победи конкуренцијата.

Италијанските медиуми пренесуваат дека двата клуба се во напредни преговори и наскоро можат да договорат голема трампа.

Политано ќе заврши во Рома, а Интер за возврат ќе го добие левиот бек Спинацола, кој ова лето пристигна во Рим од Јувентус.

Конте е во потрага по засилување на левата бековска позиција и смета дека Спинацола идеално ќе се вклопи во неговата формација.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести