„ИНФАРКТ“ НАТПРЕВАР ВО ФЛОРИДА: Трамп пред клучна победа во Флорида!

  • November 9, 2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, врз основата на излезните анкети е прогласен за победник во сојузните држава Индијана и Кентаки а води и во клучната држава Флорида по преброените речиси 90% од гласовите.

florida

 

Претходно «
Следно »