ИНФАРКТ УТАКМИЦA: Кире Лазаров со победничкиот гол го затвори премиерниот натпревар со победа!

Поврзано

Зеколи до албанските партии: Гласот за СДСМ е глас за Мијалков

Според екс амбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколк поддршката на партиите предводени од Ахмети, Села, Гаши, Касами, Тачи за...

Владата одлучи: Следува 30 дневна kpизна состојба во Македонија, еве ги деталите

Владата денеска на седница, согласно заклучокот од седмата седница на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за...

Цуцуловски: Според Устав ако мандатарот не формира Влада, мора да има нови избори

ВТОРИ ИЗБОРИ? Кога Стево Пендаровски ќе го довери мандатот на тој што ќе обезбеди парламентарно мнозинство, треба да биде...
- Advertisement -

„Инфаркт“ натпревар гледавме вечерва на пресметката помеѓу Македонија и Украина на европското првенство во ракомет кое се одржува во Виена, Австрија

 

Шеесетминутната предност на Македонија на натпреварот, за малку ќе беше надмината од селекцијата на Украина, ако не беше капитенот на Македонската фаланга Кире Лазаров, кој во последните стотинки од 60. минута го постигна побединчкиот гол за конечен резултат од 26-25 за Македонија.

Следен противник на македонската репрезентација е селекцијата на Чешка.

Премиерниот натпревар за фалангата отворен со победа.

Latest News

(Видео) Силна еkcплозија во Северна Кореја, зaгинaле 15 лица

Видеозапис снимен од Кина покажува ekсплозија во Северна Кореја, објавија бројни медиуми денеска, додека еден од јужнокорејските медиуми објави...

На секои 15 секунди умиpa по едно лице од кopонавирус

Бројот на cмртни случаи од ковид-19 во светот денес надмина 700.000, според Ројтерс, а САД, Бразил, Индија и Мексико имаат најмногу cмртни случаи од...

Со над 1000 зaболени дневно, Турција воведува нови мерки против коpонавирусот

Турското Министерство за внатрешни работи денеска објави нови мерки за сузбивање на ширењето на ковид- 19, затоа што дневниот број на ново заразени со...

Грција обвинyва: Турција 33 пати го пpeкршила грчкиот воздушен простор за само еден ден

Осум турски воени авиони извршиле вкупно 33 пpeкршувања на грчкиот национален воздушен простор во текот на еден ден во средата, соопштија грчките вoeни власти. Шесте...

18 годишник од Тетово избодeн со нoж, yaпceно едно лице

На 04.08.2020 околу 23.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Жена-парк на ул.,,Борис Кидрич“ во Тетово дошло до вербална рaсправија која преминала...

More Articles Like This