ИНФАРКТ УТАКМИЦA: Кире Лазаров со победничкиот гол го затвори премиерниот натпревар со победа!

  • January 10, 2020
  • Коментари

„Инфаркт“ натпревар гледавме вечерва на пресметката помеѓу Македонија и Украина на европското првенство во ракомет кое се одржува во Виена, Австрија

 

Шеесетминутната предност на Македонија на натпреварот, за малку ќе беше надмината од селекцијата на Украина, ако не беше капитенот на Македонската фаланга Кире Лазаров, кој во последните стотинки од 60. минута го постигна побединчкиот гол за конечен резултат од 26-25 за Македонија.

Следен противник на македонската репрезентација е селекцијата на Чешка.

Премиерниот натпревар за фалангата отворен со победа.

Претходно «
Следно »