ИНФОМАКС ВО ЖИВО ОД ВЛАДА: Обраќање на премиерот Заев

  • July 9, 2019

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев ќе одржи прес конференција во живо.

Прес конференцијата следи после сkандалот со руските комедијанти кои во лажен разговор му се претставија како Петро Порошенко и Јоханес Столтенберг, при што премиерот Заев откри државни та јни како и разговори во високи претставници од меѓународната заедница.

Претходно «
Следно »