Инфомакс открива нова рекетарска шема

Поврзано

Јакимовски со честитка до Богоев за неверојатната инвестиција од 4800 евра

Лидерот на ГРОМ и екс-градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, на социјалните мрежи му честиташе на неговиот наследник, актуелниот градоначалник,...

Фуркан Салиу со остpa реакција на тyжбата од Џабир Дерала: Нема да ме замолчите, стојам зад секој збор што сум го кажал, се гледаме...

Новинарот Фуркан Салиу остро реагираше на својот фејсбук профил поради тужбата и барање за извинување и повлекување на објавата...

Пренџов: Македонија има иднина, Македонија има млади, а веќе изградени личности кои имаат свој став

Учениците од осмите и деветите одделенија целата територија на Република Македонија имаа виртуелна посета на Собранието, соопшти пратеникот од...
- Advertisement -

Со скандали дојдоа на власт, така и ќе си заминат.

Извесен Коки Поки, член на една владејачка партија е замешан во рекетарска шема, дознава уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. Во рекетот, се вмешани и видни луѓе, како и лица на високи функции во државата.

„Утре откриваме нова рекетарска шема, овој пат замешан извесен Коки Поки, од една владејачка партија. Вмешани и судии, адвокати но и директори на Агенции.“, објави Митовски.

Целата рекетарска шема, заедно со фото докази ќе биде објавена утре во 19.00 часот на порталот Инфомакс.

Утре откриваме нова рекетарска шема, овој пат замешан извесен Коки Поки, од една владејачка партија.Вмешани и судии,…

Posted by Александар Митовски on Monday, January 18, 2021

Latest News

„Гардијан“ открива: Што се крие позади глобалниот кapaнтин и зошто мора да се повторува на секои две години?

Британскиот весник „Гардијан“ случајно ги подгреа сомнежите за голем број теоретичари на заговор со напис кој сугерираше дека е...

More Articles Like This