ИНЦИДЕНТИ НА ПРОТЕСТИТЕ: Промовираат двојазичност, не успеаа да го задржат мирот ниту на сопствениот протест!

Поврзано

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила...

Плaшeјќи се да се coочи пред граѓаните, Љупчо Николовски по трет пат избeгa од ТВ дyeл

Ова е Љупчо Николовски, мојот против кандидат во ИЕ3. Љупчо по трет пат и денеска избега од ТВ Дуел...

Иако ревносно се залагаат за воведување на двојазичност, и меѓуетнички соживот (кој насилно се трудат да го наметнат како непотребна категорија, која е позната како живот), платениците на Заев не успеаа да го задржат достоинството и нетрпеливоста дури ни на сопствениот протест

incident_sdsm
Идејата дека преу промовирање на големоалбанската идеја, воведувањето на двојазичност и федерализирање на државата, донесе надежи во раководството на СДСМ дека на тој начин ќе успеат да се додворат на албанкскиот електорат, се покажа како погрешна.

Имено, на денешните протести организирани од СДСМ (LSDM) на кои доминантна беше албанската иконографија, за малку не дојде до посериозен инцидент помеѓу платениците на Заев и демонстранти кои насилно биле доведени на протестот, а се од албанска етничка припадност.

Инцидентот набрзо беше ставен под контрола откако се вмеша Џабир Дерала, кој со помош на редарите интервенираа, молејќи да не дојде до поголем срам.

Погледнете и самите.

Репортер:
Борислав Стоилковиќ

Актуелно

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

Повеќе вести