ИНЦИДЕНТ ВО МАКЕДОНСКИ ПОШТИ: Искршени шалтери и повреден таксист со нож!

Поврзано

УAПСEН Е СКОПЈАНЕЦ: Пoлицијaтa кај него пронашла мapихyaнa

На 26.05.2020 во 18:30 часот на ул.„Димитрие Чуповски“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода К.М.(38) од...

ПРИ ИЗВРШУВАЊЕ НА РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Тeшкo пoвpeдeн работник од Делчево

На 26.05.2020 во 09:10 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“ во Делчево, В.П.(48) од с.Разловци,...

КPBНИЧКИ ЈА ПPEТEПAЛ СОПСТВЕНАТА ЌЕРКА: Уaпceн таткото на Моника Конопова

Во однос на фотографиите објавени на социјалните мрежи на кои се гледа лице со повреди на главата, ја информирам...

Три лица се повредени од искршено стакло и со нож при денешниот инцидент што околу 13 часот се сомничи дека го предизвикал Н.Ќ.(57) во и надвор од главниот објект на Македонски пошти во центарот на Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Според неговите првични податоци, тој внатре во поштата најпрвин го нарушил јавниот ред и мир и го скршил стаклото од еден од шалтерите. Од парчињата со повреди се здобила вработената шалтерска работничка Ф.А.(31) од Мала Речица, а кога контролорот С.И.(53) од Камењане дошол да види што се случува осомничениот Н.Ќ. го нападнал со нож и избегал од поштата.

– Тој влегол во блиско такси возило и побарал од таксистот Х.М.(60) да го однесе до определено место, но откако одбил да го стоири тоа Н.Ќ и нему со нож му нанел две убодни рани на левата и расекотина на десната рака по што почнал да бега во правец на Центарот за култура Иљо Антески Смок што се наоѓа во близина на поштата. Меѓутоа, тој многу брзо бил стигнат и фатен од страна на полицајци по што во консултација со јавен обвинител  тој бил задржан за целосно расчистување на случајот, рече Јосифовски.

Актуелно

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Повеќе вести